Do czego potrzebujesz drewutni?

Do czego potrzebujesz drewutni

Drewutnia, słowo, które z jednej strony może sugerować odpowiedź na pytanie czym jest, z drugiej jednak strony jest zagadkowa i może wprowadzić w błąd.

Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości. Drewutnia nie jest instrumentem muzycznym, mimo że bardzo często się ją myli, jest konstrukcją, której głównym przeznaczeniem jest sezonowanie drewna, innymi słowy, drewutnię można nazwać wiatą na drewno.

Drogą dedukcji, drewutnia to niezbędny element do przechowywania drewna.

Dlaczego niezbędny?

Można by stwierdzić, że drewno można przechowywać gdziekolwiek, jednak każdy posiadacz kominka lub kotła, dzięki któremu może ogrzewać dom, doskonale wie jak warunki atmosferyczne wpływają na drewno i w efekcie na jego kaloryczność (wartość energetyczną).

Suche drewno pali się znacznie lepiej, nie wywołuje dużego dymu. Drewutnia chroni drewno przed wilgocią oraz zapewnia, że drewno nie pleśnieje.

Jednak wiata n drewno może mieć również inne zastosowanie. Coraz częściej stawiane są wiaty na drewno, które połączone są jednocześnie z domkiem na narzędzia. W te sposób, zyskujemy podwójnie. Mamy miejsce na sezonowanie drewna oraz przechowywanie różnorodnych narzędzi ogrodowych.

Nowoczesne drewutnie są estetycznie wykończone i z pewnością dodają wyjątkowego charakteru naturalności w ogrodzie. Drewutnie są więc elementem funkcjonalnym i dekoracyjnym w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.