JAK EFEKTYWNIE IMPREGNOWAĆ DREWNO?

JAK EFEKTYWNIE IMPREGNOWAĆ DREWNO

Każdy z nas wybierając drewno, chce aby pięknie wyglądało przez lata i długo zachowało swoje właściwości. Należy więc je odpowiednio przechowywać i przede wszystkim pielęgnować.

Przed przystąpieniem do impregnacji, należy je wyszlifować. Możemy wybrać papier ścierny bądź szlifierkę. Jest to istotne, aby impregnat dobrze przyczepił się do drewna oraz nie odleciał po pewnym czasie. Drewno należy oczyścić z kurzu, pyłu. Odtłuścić i osuszyć.Nie może być wilgotne oraz w takich warunkach malowane. Dlatego najlepiej robić to słoneczne dni bądź w pomieszczeniu zadaszonym. Unikniemy wtedy przyklejenia pyłu, owadów itp.

Jeśli chcemy użyć drewna na zewnątrz, musimy wybrać odpowiednie środki z wysoką ochroną na czynniki zewnętrzne jak słońce, woda wiatr, wilgoć czy duże różnice temperatur.

Dużo większy wybór mamy, jeśli zastosujemy drewno we wnętrzu. Teraz musimy wybrać jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy zaimpregnować je, pozostawiając obecny kolor i widoczną strukturę (słoje, ciosy itp.). Możemy przyciemnić bądź rozjaśnić tonację, albo zupełnie zakryć deski wybranym kolorem.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego w jakim celu będzie to drewno przeznaczone. Od tego zależy wybór odpowiedniego środka, przeznaczonego do konkretnych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.