Jak powinny wyglądać nowoczesne altany ogrodowe?

Nowoczesne ogrody wymagają odrobiny uwagi i troski właścicieli. Aranżacja takiego ogrodu nie należy do najłatwiejszych. Dobór roślin, elementów dekoracyjnych i innych akcesoriów niewątpliwie powinny tworzących spójną koncepcję.

Jednym z elementów, którego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym ogrodzie jest altana.

W jaki sposób zaprojektować altanę, żeby wpisała się w styl całości otoczenia?

Drewno należy do materiałów, od wielu lat nie wychodzących z mody. Drewniana altana ogrodowa jest klasą samą w sobie, dlatego potrzeba niewiele pracy, żeby uzyskać jej modernistyczny wygląd.

Kształt altany jest pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Najbardziej pospolitym kształtem jest prostokąt ze szpiczastym dachem (wygląd domku). Coraz większą popularnością cieszą się altany właśnie w tym kształcie, ponieważ proste bryły pasują do nowatorskiej stylistyki ogrodu.

Wybór bryły zleży od indywidualnych preferencji i niezależnie od tego, który kształt wybierzemy, jesteśmy w stanie stworzyć innowacyjną, oryginalną altanę.

Kolor jest kolejną rzeczą, nad którą warto się zastanowić. Elegancki brąz drewna jest najbardziej  uniwersalnym kolorem, natomiast szarości i granaty są kolorami wpisującymi się na listę trendów w ostatnich latach.

Kolejnym elementem, który nadaje altanie charakter nowoczesności są meble oraz dekoracje.

Przeszklona ława wykonana z palet,  stylizowane: sofa, fotele lub krzesła, kwiaty umieszczone w drewnianych skrzynkach, to tylko nieliczne z najczęściej wykorzystywanych elementów wyposażenia. W nowoczesnej altanie nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Lampki LED doskonale oddają piękno altany wieczorem, wprowadzając człowieka w wyjątkowy nastrój.

Popularne stało się zakładanie firanek, zasłon lub rolet, zapewniających więcej prywatności i podniosłą atmosferę.

Altany naszej firmy to solidne konstrukcje, wpisujące się w każdy styl ogrodu, szczególnie ten nowoczesny. Wysokiej jakości altany pozwalają cieszyć się wyjątkowym miejscem w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *