JAK SIĘ MOCUJE LISTWY PRZYPODŁOGOWE?

JAK SIĘ MOCUJE LISTWY PRZYPODŁOGOWE

 

 

Uzupełnieniem każdej położonej podłogi w pomieszczeniu są listwy przypodłogowe. Potrafią diametralnie zmienić wygląd. Jednak taki mały detal, może nadać wnętrzu charakteru. Poza walorami estetycznymi ważna jest też ich funkcjonalność. Zapobiegają uszkodzeniu ścian, szczególnie podczas odkurzania, znacznie  łatwiej jest tez myć podłogę.

 

Kiedy i ja je zakładać?

Jeśli remontujemy mieszkanie to tuż po wyschnięciu ostatniej warstwy farby pomalowanej na ścianie i oczywiście po ukończeniu układania podłogi. Nie zwlekaj z tym. Montaż listew nie jest trudny i bardzo czasochłonny. Możemy zrobić to samodzielnie.

W zależności od rodzaju wybranych listew, dobieramy właściwy sposób przymocowania listew do dołu ściany. Wykonane z MDF bądź PCV zazwyczaj montuje się za pomocą kołków. Styropianowe zazwyczaj służą do przyklejenia. Należy pamiętać, że istotny jest sposób montażu, ponieważ listwy klejone, trzeba będzie osłaniać przy malowaniu bądź też zerwać. Montowane za pomocą gwoździ, zawsze możemy ściągnąć. Listwy przytwierdzone do muru za pomocą kołków, często posiadają otwierany tunel, przez który możemy poprowadzić kabel.

Niektóre listwy w narożnikach wystarczy tylko dociąć pod kątem 450. Inne wymagają dodatkowych złączek, aby estetycznie zamaskować miejsca styku, których nie jesteśmy w stanie precyzyjnie dociąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *