Jaką altankę wybrać do ogrodu?

Altana w ogrodzie jest doskonałym miejscem na spotkania w gronie najbliższych i spędzania wolnych chwil. Niezależnie czy będzie to poranna kawa, czy wieczorna kolacja, każda pora jest idealna na chwilę wyciszenia w ogrodzie.

Wygląd altany z pewnością pomoże wprawić się w odpowiedni nastrój.

Jaką altanę możemy wybrać?

Biorąc pod uwagę drewniane altany, które nadają ogrodowi niesamowitego i niepowtarzalnego uroku, mamy dwie możliwości:

  • Altana zamknięta
  • Altana otwarta

Altana zamknięta, ze względu na swoje funkcje, nazywana jest również domkiem ogrodowym.

Ten typ altany związany jest z wyższymi kosztami zakupu.

Jakie funkcje spełnia altana zamknięta?

Przede wszystkim takie altany mogą być użytkowane niezależnie od pory roku, ponieważ możliwe jest wyposażenie ich w ogrzewanie, oświetlenie  oraz inne instalacje typowe dla normalnego domu.

Wygląd altany zamkniętej uzależniony jest od indywidualnych preferencji. W naszej ofercie znajdą Państwo domki o różnych wzorach, kolorach i wielkości.

Altany ogrodowe otwarte są drugim rodzajem altan drewnianych. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się podczas grillowania i spotkań w ciepłe, wiosenne dni. Altany ogrodowe mogą być o różnych kształtach i wykończone na różne sposoby. Począwszy od czworokątnych po dziesięciokątne, ażurowe, z oknami itd. Bardzo często w altanach otwartych, w towarzystwie stołu i krzesełek, wieszane są kwiaty i różnego rodzaju roślinność, podkreślająca naturalny charakter krajobrazu.

Gama konstrukcji altan otwartych jest szeroka.

W agroturystykach lub na większych działkach, chętnie wybierane są altany grillowe. To dość duże altany, które na środku mają palenisko ogniskowe lub na grilla. Taka altana należy do specjalistycznych konstrukcji, pozwalających na odprowadzenie dymu ze środka a jej wielkość pozwala na zmieszczenie nawet kilkunastu osób.

Niewątpliwie czas spędzony w altanie ogrodowej pozwala na chwile oderwania się od codziennych spraw, relaks i odpoczynek.

Łatwość montażu i wzornictwo altan, pozwala na postawienie altany praktycznie w każdym ogrodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *