Jaką role pełnią listwy przypodłogowe

Jaką role pełnią listwy przypodłogoweChoć bardzo często o nich zapominamy są one bardzo ważne. Maja wpływ nie tylko na wygląd mieszkania, ale również na jego funkcjonalność. Listwy przypodłogowe przede wszystkim kryją niedoskonałości oraz szczeliny, które wyglądają nieestetycznie. Dodatkowo pozwalają na ukrycie wszystkich kabli w domu co wpływa na bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli w domu znajdują się małe dziecię.

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając listwy przypodłogowe, aby wybrać te najlepsze.

Otóż wybierając listwy przypodłogowe istnieje kilka praktykowanych rozwiązań. Najpopularniejsze z nich to dopasowanie kolorystyczne listew do podłogi. Jest ono prostym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Warto mieć na uwadze po za kolorem również kształt listew, który musi pasować do podłogi.

Drugim rozwiązaniem jest dopasowanie listew do koloru ściany.  Jest to jednak troszkę ryzykowne rozwiązanie, ponieważ kolor ścian znacznie częściej się zmienia niż podłogę i co w takim przypadku?

Można również wybrać niekonwencjonalne rozwiązanie jak np. dopasowanie listew do drzwi i okien. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu wnętrzach.

Czy już wiesz, jaką rolę pełnią listwy przypodłogowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.