Jaki materiał wykorzystać na taras?

Większość osób, która buduje swój własny dom marzy o pięknym tarasie. Taras jest elementem łączącym ogród z budynkiem.

Na tarasie poszukujemy chwili wytchnienia, odpoczynku i wyciszenia, szczególnie w okresie, gdy na zewnątrz jest słonecznie i ciepło.

Jaki materiał najczęściej wykorzystuje się na tarasy?

Bez wątpienia taras musi być ozdobą i dopełnieniem domu i ogrodu. W ostatnich latach zdecydowany nacisk kładzie się na naturalność, dlatego najczęściej wykorzystywanym materiałem jest drewno.

Drewno łączy estetyczny wygląd z funkcjonalnością, dlatego jest wręcz idealnym rozwiązaniem na nieprzeciętny taras.

Dlaczego wybrać drewno na taras?

Jednym z najważniejszych aspektów, którymi kierujemy się podczas budowy domu, tarasu, czy projektowaniu ogrodu jest wygląd.

Taras wykonany z drewna doskonale wpisuje się w naturalność otoczenia, jakim jest ogród. Słoje widoczne na deskach dają niepowtarzalny i elegancki wygląd. Uniwersalizm a zarazem niepowtarzalny wygląd deski sprawia, że taras świetnie nadaje się zarówno w przypadku nowoczesnego, tradycyjnego, jak i dworkowego stylu budynku.

W naszej ofercie znajdują się deski, które wykorzystane jako materiał na taras są przyjemne, w dotyku, a jednocześnie bardzo trwałe.

Domownicy najczęściej korzystają z tarasu, kiedy na dworze są wysokie temperatury, dlatego jedną z istotniejszych zalet takiego podłoża jest jego niewielki stopień nagrzewania się. Podczas upalnych dni, można wyjść boso na taras, bez obaw przed poparzeniem.

Drewno jest na tyle przyjaznym materiałem, że konsekwencje upadku są znacznie mniejsze niż w przypadku płytek, czy betonu. Amortyzowanie upadków jest szczególnie istotne, gdy w domu mieszkają małe dzieci.

Bardzo często drewno jest błędnie kojarzone z materiałem nietrwałym. Przy pielęgnacji i konserwacji desek zakupionych w naszej firmie, można cieszyć się pięknym i wytrzymałym tarasem przez wiele lat!

Taras jest miejscem, w którym spędzamy miłe poranki przy kawie, czy popołudnia ze znajomymi. Koszt budowy drewnianego tarasu jest stosunkowo niski, dlatego warto zafundować sobie takie miejsce na posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *