Modna elewacja drewniana

Trzeba przyznać, że prawdziwym zwieńczeniem i przysłowiową wisienką na torcie w wyglądzie domu jest jego elewacja.

Różnorodność wzornictwa, kolorystyki a nawet materiałów sprawia, że wybór tej jednej, wyjątkowej elewacji jest niezwykle trudny.

Na co zwracamy uwagę podczas doboru elewacji? Przede wszystkim na modę i swój gust. Ostatnie lata to dominacja naturalności w obszarach aranżacji domu i ogrodu. Koncepcja spajająca naturalność ogrodu i piękny wygląd domu przewiduje na elewacji drewno oraz kamień. Cóż tak odda naturalny charakter, jak nie te dwa materiały?

Największy hit ostatnich czasów integruje dom z ogrodem, jednocześnie ocieplając zimne kolory kamienia. To połączenie zostało docenione przez projektantów z całego świata, ponieważ nadaje eleganckiego wyglądu przy zachowaniu lekkości całej bryły budynku.

W delikatniejszych wersjach, drewno stanowi jedynie niewielki dodatek. Osoby lubiące eksperymenty i nowoczesność, z chęcią wykorzystują drewno jak główny element elewacji.

Pomysłów na połączenie drewna, kamienia i elementów niezbędnych w ogrodzie jest mnóstwo.

Najefektywniej prezentują się drewniane ścieżki wzdłuż budynku oraz tarasy z pergolami. Te konfiguracje niezaprzeczalnie podkreślają klasę i nowoczesny wygląd posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.