Renowacja drewnianej podłogi

Renowacja drewnianej podłogi

Podłoga to jeden z elementów, który musi być niezwykle wytrzymały. Codziennie użytkowana, bardzo szybko może stracić swój blask. Posiadaczom paneli taki problem spędza sen z powiek, w dużo lepszej sytuacji znajdują się posiadacze podłogi drewnianej.

Podłogi drewniane, co pewien czas mogą być konserwowane.

 Na czym polega renowacja podłogi drewnianej?

Podczas gdy standardowe metody pielęgnacji zawodzą, należy podjąć skuteczniejsze sposoby renowacyjne.

Jakie?

Najbardziej popularną metodą jest cyklinowanie. Ten zabieg polega na zeszlifowaniu wszelkich nierówności i pozbyciu się uszkodzeń. W tym celu używa się specjalnych urządzeń z papierem ściernym. Samo szlifowanie jest procesem kilkuetapowym, ponieważ używa się papieru o różnej gradacji.  W kolejnym kroku wygładza się ewentualne ślady, które nie zostały usunięte podczas szlifowania poprzez szpachlowanie. Po spolerowaniu całości podłogi nakłada się lakier. Po zaschnięciu lakieru należy ponownie wypolerować podłogę.

 Mniej znanym ale również stosowanym rodzajem renowacji jest bejcowanie podłogi. W tym przypadku mamy wpływ na uzyskany efekt i możemy delikatnie zmieniać barwę desek, wedle naszych oczekiwań. Zabejcowana podłoga musi być zabezpieczona. Zazwyczaj ostatnią warstwą jest lakier lub olej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *