RODZAJE LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH

RODZAJE LISTEW PRZYPODŁOGOWYCH

Listwy podłogowe są ostatnim elementem wykończeniowym podczas surowego wykończenia pokoju. Elementy te mimo swoich niewielkich rozmiarów, potrafią zupełnie zmienić wnętrze. Mogą być tłem dla mebli bądź ich częścią, albo nadać zupełnie innego – wyrazistego charakteru.

Na rynku dostępnych jest wiele wersji. W zależności od stylu aranżacji, dobieramy odpowiedni kształt, wzór, kolor oraz wysokość. Mamy do wyboru kilka rodzajów listew:

  • Z tworzywa PCV – najpopularniejsze z powodu swojej niskiej ceny
  • Drewniane – są uzupełnieniem drewnianych podłóg; różne rodzaje wzorów od wysokich, ściętych cokołów po ćwierćwałki.
  • Z tworzywa MDF – występują w dowolnym kolorze; łatwo dopasowują się do ściany.
  • Z polistyrenu(styropianowe) – świetnie nadają się do pomalowania; idealne do sufitów ścian oraz podłóg (z twardszego tworzywa)
  • Metalowe – doskonały materiał, jednak dosyć drogi; nada wnętrzu wyrazistego charakteru.

Wbrew pozorom, listwy podłogowe są bardzo ważne. Nie tylko zakryją szczeliny dylatacyjne, mogą ukryć niedoróbki, ale przede wszystkich ułatwiają utrzymanie czystości. Nie mówiąc o kwestiach estetycznych. W zależność od rodzaju i koloru, możemy zupełnie zmienić styl naszego pomieszczenia.

Należy pamiętać, aby dopasować listwy do materiału wybranego na podłogę. Muszą one ze sobą współgrać, aby nie wyglądało to tandetnie. Dobrze by było, aby pasowały kolorystycznie do ścian albo do podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *