UKŁADANIE DESEK PODŁOGOWYCH

UKŁADANIE DESEK PODŁOGOWYCH

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów desek. Różnią się nie tylko wzorem, kolorem i fakturą ale również materiałem, z którego są wykonane. Jest jeszcze jeden element rozróżniający – sposób układania.

Zanim przystąpimy do kładzenia desek, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze w pomieszczeniu, nie może być za niskiej oraz za wysokiej temperatury (między 180 a 230). Po drugie podłoże musi być zupełnie suche, a jeśli odczuwamy wilgoć, najlepiej położyć odcinający grunt poliuretanowy. Pamiętaj, aby deski przechowywać poziomo a nie pionowo, aby się nie odkształciły.

Kładąc deski na podłogę, możemy wybrać rodzaj montażu. Pierwszym z nich jest układanie bez klejenia, a na zatrzask. Należy najpierw odpowiednio przygotować podłożę. Położyć folię izolacyjna, a na to podkład akustyczny. Kolejny rząd podłogi najlepiej montować z przesunięciem o pół deski, aby podłoga się nie rozeszła i ładnie wyglądała.

Drugim sposobem jest właśnie przyklejanie desek. Podłoże musi być najpierw oczyszczone i oczywiście osuszone. Nakładając klej lepiej robić to stopniowo, aby mieć pewność, że dobrze zwiąże się z deską i nie wyschnie, w tym czasie co będziemy układać deski.

Sposób układania desek zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych upodobań oraz tego co nam się bardziej podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *