UKŁADANIE DESEK PODŁOGOWYCH

UKŁADANIE DESEK PODŁOGOWYCH

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów desek. Różnią się nie tylko wzorem, kolorem i fakturą ale również materiałem, z którego są wykonane. Jest jeszcze jeden element rozróżniający – sposób układania.

Zanim przystąpimy do kładzenia desek, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze w pomieszczeniu, nie może być za niskiej oraz za wysokiej temperatury (między 180 a 230). Po drugie podłoże musi być zupełnie suche, a jeśli odczuwamy wilgoć, najlepiej położyć odcinający grunt poliuretanowy. Pamiętaj, aby deski przechowywać poziomo a nie pionowo, aby się nie odkształciły.

Kładąc deski na podłogę, możemy wybrać rodzaj montażu. Pierwszym z nich jest układanie bez klejenia, a na zatrzask. Należy najpierw odpowiednio przygotować podłożę. Położyć folię izolacyjna, a na to podkład akustyczny. Kolejny rząd podłogi najlepiej montować z przesunięciem o pół deski, aby podłoga się nie rozeszła i ładnie wyglądała.

Drugim sposobem jest właśnie przyklejanie desek. Podłoże musi być najpierw oczyszczone i oczywiście osuszone. Nakładając klej lepiej robić to stopniowo, aby mieć pewność, że dobrze zwiąże się z deską i nie wyschnie, w tym czasie co będziemy układać deski.

Sposób układania desek zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych upodobań oraz tego co nam się bardziej podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *