Wiata garażowa i jej zalety

Wiaty garażowe i ich zaletyWiele osób staje przed trudnym wyborem czy zdecydować się na wiatę drewniana czy garaż. Zarówna jedna jak i druga opcja posiada swoje wady i zalety. Czasami warto jednak postawić na wiarę garażowa chociażby ze względów finansowych.

Postawienie drewnianej wiaty jest o wiele tańsze niż murowanego garażu.

Według powszechnej opinii budowa garażu kosztuje tyle samo co budowa salonu, dlatego warto zadać sobie pytanie czy na pewno chcemy tyle wydać na garaż? Czy nasz samochód potrzebuje, aż tak komfortowego zabezpieczenia? Otóż wiata garażowa również doskonale chroni samochód przed opadami, śniegiem czy nasłonecznieniem. 

Kolejna zaleta przemawiająca za wyborem wiaty garażowej jest brak pozwolenia na budowę. Wiatę możemy postawić w dowolnym dla nas momencie bez obowiązku zgłaszania zaistniałego faktu komukolwiek. Dodatkowo dobrze zagospodarowana wiata może być idealna ozdoba dla domu nadając mu charakteru i wyrazistości.

Drewno to bardzo wytrzymały surowiec, dlatego dobrze zakonserwowane posłuży na długie lata.

Wiata garażowa doskonale spełnia się również w roli drewutni o czym pisaliśmy już ostatnio przeczytaj No i najważniejsze wiatę garażowa możemy postawić już w jeden dzień. Zanim się jednak za to zabierzemy warto się zastanowić czy wybrać wiatę przylegająca do domu czy wolno stojąca. Tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od wielkości i usytuowania działki. Napisz do naszych specjalistów a uzyskasz wyczerpująca podpowiedz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *