Aranżacja drewnianych pergoli

Wyjątkowa architektura na dworze nie może obejść się bez miejsca, w którym będziemy mogli podziwiać przestrzeń ogrodu. Elementem doskonale nadającym się do takiej funkcji jest pergola.

Zapewniająca ochronę przed zjawiskami atmosferycznymi pergola, stanowi element dekoracyjny ogrodu, jednak jej odpowiednia aranżacja potrafi wzmocnić efekt wizualny i podkreślić wyjątkowość miejsca.

W jaki sposób zaaranżować drewnianą pergolę?

Na początek warto zastanowić się nad roletami. Na rynku dostępne są rolety zarówno poziome (stanowiące dach pergoli), jak i poziome (stanowiące ściany pergoli). Rolety mają dwie podstawowe funkcje. Ochrona przed deszczem, wiatrem i słońcem to jedna z funkcji, natomiast drugą jest zapewnienie intymności.

Pergola nie będzie pełniła funkcji wypoczynkowej, jeżeli nie zapewnimy miejsca do siedzenia lub leżenia. Inspiracji jest bardzo wiele, jednak najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną opcją jest komplet składający się ze stolika oraz krzeseł, jednak alternatywą dla takiej opcji jest ława oraz sofa z fotelami.

Do nowoczesnych opcji można zaliczyć hamak we wnętrzu altanki, jednak stylowe meble wykonane z drewna lub palet cieszą się większą popularnością.

Pergola najczęściej kojarzona tylko z kwiatami, nie powinna obejść się bez dodatku roślinnego. Podwieszane doniczki z kwiatami lub egzotyczne rośliny w doniczkach stojących bez wątpienia dodają uroku.

Ostatnim elementem, o którym nie można zapomnieć jest oświetlenie. Ilość pomysłów i sposobów na oświetlenie pergoli jest niezwykle wiele. Począwszy od lamek umieszczonych w podłodze, poprzez lampy vintage, aż po lampki podwieszane na suficie.

Pergola jest miejscem, które można aranżować na wiele różnych sposobów, w zależności od indywidualnych preferencji.

Niewątpliwie drewniana pergola jest miejscem unikatowym, w każdym ogrodzie prezentującym się w innym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *