CAŁOROCZNY DREWNIANY DOM

CAŁOROCZNY DREWNIANY DOM

Przychodzi moment, w życiu, w którym decydujemy się na budowę domu. już na samym początku stajemy przed ważnymi decyzjami. Musimy wybrać miejsce, projekt ilość kondygnacji oraz rodzaj zabudowy.

Ostatni kwestia jest bardzo istotna, ponieważ jest to pierwszy widoczny element wskazujący na bryłę domu. Na rynku mamy wybór kilku materiałów od pustaków, cegieł, paneli szkieletowych po konstrukcje drewniane.

Drewno jest materiałem, którego nie tylko używamy przy konstrukcji dachu, ale również stawiając ściany nośne oraz grodziowe. Większości osób kojarzy się ono z domami górskimi bądź letniskowymi i bardzo dużo jest takich projektów. Jednak można użyć konstrukcji drewna również do nowoczesnych domów. Dzięki obecnej technologii coraz więcej inwestorów decyduje się na tego typu konstrukcję. Drewniane ściany zewnętrzne mogą zostać przykryte, wiec położymy wybraną przez nas elewację. Nie będą więc w żaden sposób przypominać górskich domów-chyba, ze odpowiada Nam taki klimat.

Drewniany dom jest nie tylko łatwiejszy w postawieniu, mniejsze są też koszty. Trzeba go jednak wygłuszyć, zaizolować i dodatkowo ocieplić. Jest jednak materiałem wytrzymałym, a przy odpowiednim przygotowaniu, zaimpregnowaniu posłuży Nam na lata. Przetrwa on wszystkie sezony, bez względu na temperaturę i panujące warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *