Drewniana podłoga – ciekawe aranżacje

drewniana podłoga

Drewno symbolizujące naturalność już jakiś czas temu powróciło do mody. Dostojne meble, masywne drzwi i eleganckie podłogi to tylko nieliczne z możliwości, które można wykorzystać aranżując wnętrze. Bez cienia wątpliwości, wymienione elementy są kluczowe w domu lub mieszkaniu. Podłogę można zaliczyć do tego najważniejszego punktu, z względu na częstotliwość jej użytkowania.

W tym przypadku liczą się dwie kwestie: wygląd i wytrzymałość.

Podłogi wykonane z drewna uznawane są za niezwykle eleganckie, wpisujące się w charakter niemal każdego pomieszczenia i stylu. Ich odporność na codzienne użytkowanie i możliwość odnowienia podłogi dają znaczną przewagę nad panelami. Zalety posiadania drewnianej podłogi już poznaliśmy, pora na ciekawe aranżacje. Jasna, drewniana podłoga w zestawieniu z dostojnymi meblami to jeden z największych trendów. Tworzenie jasnego wnętrza z klasycznymi dodatkami nadaje delikatnie dworkowego charakteru. Wystarczy jedynie kominek urządzony w tym stylu i zyskujemy wnętrze wręcz perfekcyjnie wykończone.

Nie każdy lubuje się w jasnych przestrzeniach, dlatego aranżacja z ciemnymi ścianami również klasyfikuje się do grona najmodniejszych. Ciemny kolor ścian wydobywa jasny kolor drewna, wyszczególniając jego słoje, dlatego podłoga staje się bardziej widoczna i stanowi główny element dekoracyjny w domu. Odchodząc od jasnego, klasycznego koloru drewna, stawiamy na gustowną, ciemną podłogę.

Ciemna podłoga to raczej rozwiązanie dla większych przestrzeni, dopiero wtedy robi naprawdę efektowne wrażenie. Ustawienie w odpowiednim miejscu jasnych mebli nie tylko podkreśli charakter mebla, ale również optycznie uwydatni miejsce, w którym mebel się znajduje. Wnętrze w stylu rustykalnym nie przewiduje innej możliwości niż podłoga drewniana!

Urządzając dom w tym stylu, liczy się naturalność i minimalizm. Podobnie jak w stylu skandynawskim drewniana podłoga to podstawa! Wnętrza z podłogą drewnianą w roli głównej nie muszą być nudne. Wyjątkowy charakter drewna pozwala na eksperymenty. Przełamanie klasyki i jasnych barw, żywym kolorem dodatków jest jak najbardziej wskazana. Klasyka, nowoczesność, oryginalność, ponadczasowość to tylko niektóre z określeń stosowanych w stronę naszych podłóg drewnianych.

Zafundujcie sobie Państwo trwałą podłogę, wyglądającą perfekcyjnie w każdym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.