Drewniane listwy podłogowe, jako element dekoracyjny

Drewniane listwy podłogowe, jako element dekoracyjnyNa rynku istnieje bardzo wiele rodzajów listew drewniane, MDF oraz metalowe. Wszystkie są bardzo popularne, jednak nie wszystkie doskonale się prezentują. Najbardziej ozdobne i wyszukane są listwy drewniane. Należy pamiętać, że zadaniem listwy jest nie tylko zakrycie szczelin pozostawionych pomiędzy posadzka a ściana oraz stosu kabli, ale przede wszystkim pełnia funkcje ozdobna.

Drewniane listwy nie tylko są doskonała izolacja, ale również pięknie się prezentują. Drewno to surowiec ciepły w stosunku do metalowych listew, które nadają chłodnego charakteru we wnętrzu.

Dodatkowo drewniane listwy mają bardzo różnorodny kształt. Możemy zdecydować się na zwykle proste listwy, które sprawdza się w każdym wnętrzu lub wybrać bardziej designerskie listwy np. W stylu angielskim o efektownych kształtach, które nadadzą wnętrzu elegancji.

Kolor listew również ma znaczenie dekoracyjne. Najbardziej popularna metoda jest dobieranie listew pod kolor podłogi lub ścian warto jednak wyróżnić listwy jako element dekoracyjny i je zrobić je zupełnie w innym odcieniu. W ten sposób nadadzą one wyrazistości wnętrzu. Pamiętaj jednak o prawidłowej impregnacji drewnianych listew.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *