DREWNO NA OGRZEWANIU PODŁOGOWYM

DREWNO NA OGRZEWANIU PODŁOGOWYM

 

Zdecydowałeś, że chcesz mieć ogrzewanie połogowe i musisz dokonać jaki surowiec wybrać na podłogę. Podoba Ci się prawdziwe drewno jednak wahasz się, czy można go użyć przy tego typu ogrzewaniu? Nic bardziej mylnego. Przy obecnej technologii, możliwe jest ułożenie drewnianych desek na podłodze.

 

 

Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Po pierwsze sprawdzić izolację. W pomieszczeniu, które trzeba stale dogrzewać przez uciekające ciepło, nie będzie odpowiednie. Trzeba będzie podnosić temperaturę podłoża, co może prowadzić do jej uszkodzenia. Maksymalna temperatura podłogi to 270, której nie należy przekraczać. Podczas układania desek, należy ogrzać podłoże do 150 a pomieszczenie do 180. Po upływie trzech dni, można stopniowo zwiększać temperaturę. Najbardziej sprzyjająca temperatura to między 200 a 210.

Po drugie wilgotność powietrza. Optymalna wartość to 40-50%.

Istotna jest również wielkość pomieszczenia i sposób montażu. Deski klejone inaczej będą pracować niż deski na tzw. zacisk. Należy pamiętać również o szczelinach dylatacyjnych. Drewno w zależności od temperatury może się rozszerzać. Gdy zapomnimy o dylatacji, mogą powstać wybrzuszenia.

Aby długo utrzymywało swój pierwotny wygląd oprócz utrzymywania umiarkowanych warunków, należy je również pielęgnować. Szczególnie na okres grzewczy, że narażone jest na wysychanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *