Jak przygotować drewno do impregnacji

Jak przygotować drewno do impregnacjiAby drewno zachowało piękny wygląd należy o nie odpowiednio dbać. Bardzo ważna jest impregnacja drewna, która je zabezpiecza i chroni przed uszkodzeniami. Na szczęście na rynku istnieje bardzo wiele preparatów chroniących drewno. Jednak, aby impregnat spełniał swoją role drewno musi być odpowiednio przygotowane o czym niestety wiele osób zapomina.

Odpowiednio przygotowane drewno z pewnością odwdzięczy się idealnym wyglądem oraz wydłuży działanie użytego impregnatu. Bardzo istotna kwestia, na która należy zwrócić uwagę jest suchość drewna, dlatego w żadnym przypadku nie należy przyspieszać prac związanych z malowaniem. Takie działania mogą doprowadzić do nietrzymania powłoki impregnatu. 

Cierpliwość podczas malowania drewna jest bardzo ważna!

Aby impregnat w pełni spełniał swoją funkcje, należy dokładnie oszlifować drewno. Pamiętaj, aby zawsze szlifować w kierunku włókien. Przed przystąpieniem do malowania upewnij się, że drewno jest idealnie gładkie i suche to zagwarantuje doskonała przyczepność impregnatu.

Jeżeli decydujesz się na renowacje drewna bardzo ważne jest usunięcie poprzedniego malowania, aby drzewo było bardzo dobrze oszlifowane. 

Takie działania gwarantują dobra trwałość impregnatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.