JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE DESKI NA PODŁOGĘ?

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE DESKI NA PODŁOGĘ

 

 

Drewniana podłoga jest marzeniem wielu z Nas. Wybierając ją mamy świadomość, że zupełnie inaczej będzie wyglądać na podłodze, ale również wymaga większej uwagi niż imitujące drewno, panele.

 

 

 

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy zastanowić się czy chcemy mieć deski z litego drewna czy np. parkiet. Różnią się one nie tylko sposobem ułożenia, ale wymiarami deski. Te pierwsze powinny mieć grubość około 30 mm natomiast na parkiet to 28 mm.  Wiele producentów oferuje Nam jednak dużo cieńsze deski, informując, że są dużo lepsze, i częściej wybierane. Gdy deska jest za cienka, nie mamy możliwość ponownego jej odświeżenia np. przez cyklinowanie. Warto zwrócić na t uwagę, ponieważ koszt takich desek nie należy do najtańszych, więc nie będzie wymieniana za 3 lata.

Kolejną ważną rzeczą jest klasa ścieralność deski oraz jej odporność na wszelkie uszkodzenia. Należy zatem zastanowić się, z jakiego rodzaju drewna ma być podłoga. Warto zwrócić uwagę w jakim pomieszczeniu będzie ona ułożona oraz stopień natężenia ruchu. Do miejsc często używanych najlepiej wybrać twardy rodzaj drewna. Dostępne są również egzotyczne odmiany.

W zależności od upodobania możemy zamówić surowe deski, które wykańcza się na miejscu. Można jednak zamówić polakierowane bądź poddane olejowaniu. Są one gotowe do ułożenia i zabezpieczone kilkoma warstwami. Do wyboru mamy kilka kolorów, wzorów oraz wyczuwalność faktur. Istnieje również możliwość postarzenia deski, poprzez opalanie, szczotkowanie, heblowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *