Jak zabezpieczyć drewniana elewacje

Jak zabezpieczyć drewniana elewacjeDrewno w ostatnich latach przeżywa ponownie swój Renesans i nietrudno się temu dziwić. Drewno jest niezwykle eleganckim materiałem na wykończenie domu, dlatego drewniane elewacje są bardzo popularne w ostatnich latach. Drewno tworzy doskonałą izolację budynku, aby jednak zachowało swój wygląd na lata należy o nie dbać i odpowiednio je zabezpieczyć przede wszystkim przed działaniem czynników zewnętrznych.

Woda, słońce oraz nagłe zmiany temperatury mogą bardzo niekorzystnie wpływać na wygląd i stan drewna, chyba że jest ono odpowiednio zabezpieczone odpowiednimi impregnatami, które tworzą dodatkowa powłokę ochronna.

Przede wszystkim decydując się na drewniana elewacje warto zwrócić uwagę na gatunek drewna, ponieważ nie wszystkie są tak samo wytrzymałe. Doskonale w tej roli sprawdza się dąb lub modrzew, rzadziej wybierane jest drewno olchowe lub świerkowe.

Niezależnie od wyboru drewna elewacyjnego należy pamiętać o impregnacji.

Impregnacja nie tylko zabezpiecza przed woda i zmiana temperatury, ale również przed owadami, grzybami czy pleśnią. Dodatkowo impregnacja opóźnia proces starzenia drewna. Po zaimpregnowany drewna możemy zdecydować się na położenie dodatkowej warstwy zabezpieczającej w postaci:

  • Lakieru
  • Farby 
  • Bejcy
  • Lakierobejcami
  • Oleju

Wszystkie te preparaty dodatkowo ochronią drewno oraz sprawia ze dłużej zachowa swój piękny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.