NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC DESKI PODŁOGOWE?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC DESKI PODŁOGOWE

Deski podłogowe są znacznie bardziej wymagające niż tradycyjne panele imitujące drewno. Jednak dużo ładnie prezentują się na podłodze. Dodają pomieszczeniu klasy i są znacznie trwalsze.

 

 

Istotną różnicą jest rodzaj drewna, z jakiego wyprodukowane są deski. Różnią się one stopniem twardości. Przeznaczone są też dla różnych warunków klimatycznych.

Bardzo ważna jest ich klasa ścieralności. Szybkość powstawania zarysowań zależy również od rodzaju finalnego wykończenia. Możemy wybrać deski olejowane oraz lakierowane. Warto dopłacić i wybrać takie o większej ilości warstw, które nie będą ulegały szybkiemu ścieraniu. Odporniejsze też będą na urazy.

Producenci oferują Nam szeroką różnorodność wzorów i obszerna gamę kolorystyczną. Różnią się również fakturą. Mogą mieć bardzo dobrze wyczuwalną strukturę poprzez szczotkowanie bądź delikatnie wyczuwalne słoje po heblowaniu. Często stosuje się waśnie postarzanie drewna również poprzez opalanie i ryflowanie.

Nie należy zapomnieć o miejscu, w którym docelowo będą położone, oraz systemie ogrzewania pomieszczenia. Ważnym aspektem, jest również sposób montażu desek podłogowych. Można przykleić je do podłoża, bądź układać na tzw. zacisk(pływająco).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *