Optymalne miejsce na taras

Taras można określić jako łącznik między domem a ogrodem. Element spajający dwie przestrzenie powinien być funkcjonalny i estetyczny wizualnie.

Na każdym etapie działań budowlanych zazwyczaj pojawiają się problemy. W tym przypadku dylemat jest na samym początku drogi.

Pytanie brzmi: w którym miejscu taras powinien się znajdować?

Decydując się na budowę tarasu zazwyczaj mamy w głowie wyobrażenia przytulnego miejsca, gdzie będziemy mogli napić się porannej kawy, wypocząć po ciężkim dniu w pracy, albo popracować w ciszy. Bez wątpienia ma być to miejsce wytchnienia.

Stąd najczęściej wybieranym miejscem jest tył budynku, ponieważ cały budynek zasłania ciekawskie spojrzenia przechodniów. Drugim powodem, dla którego wybiera się tył posesji, jest widok. Układ działek najczęściej wygląda tak, że większa część przestrzeni ogrodu znajduje się za budynkiem. Dzięki temu zyskuje się prywatność.

Nie można zaprzeczyć, że widok pięknego oczka wodnego w towarzystwie zadbanej zieleni potrafi wprawić w odprężający nastrój.

Nie oznacza to, że nie powstają tarasy znajdujące się od frontu domu!

To miejsce nie uchodzi za najbardziej komfortowe, jednak posiadając sporą posesje, na której dom usytuowany jest w jej tylnej części, taras znajduje swoje miejsce od frontu.

Rzeczą, która bez wątpliwości nie może nam umknąć podczas wyboru miejsca, są kierunki geograficzne.

Jeszcze kilka lat temu utartym miejscem na taras była południowa lub południowo-zachodnia strona.

Dlaczego?

Taras jako miejsce odpoczynku powinno być popołudniu nasłonecznione, tak by po pracy można było cieszyć się promieniami słońca.

W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się od tego założenia. Długie godziny spędzone w pomieszczeniach biurowych czy przy pracach na słońcu, powoduje że coraz chętniej decydujemy się umieścić taras od strony wschodniej.

Rano nasłonecznienie nie jest tak intensywne, natomiast popołudniu pojawia się cień, w którym można poszukiwać ochłody.

Jesteśmy doświadczoną firmą i spotykaliśmy się z różnymi lokalizacjami tarasów. Z chęcią doradzimy i odpowiemy na każde Państwa pytania dotyczące lokalizacji i nie tylko! Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *