Czy wato wybrać drewniany strop?

Czy wato wybrać drewniany strop

Podczas budowy domu, musimy podjąć decyzję chociażby dotyczącą materiału użytego na strop. Dużo osób decyduje się na drewniany, dlaczego?

Przede wszystkim jest to surowiec, który jest dużo tańszy niż podczas zbudowania stropu betonowego. Jego główną zaletą jest jego waga. Stąd też postawienie drewnianego stropu nie wymaga od nas użycia specjalnych maszyn. Możemy zrobić to samodzielnie z pomocą kilku osób. Polecane jest, zwłaszcza gdy konstrukcja wymaga zastosowania lekkich materiałów.

Drewniany strop ma również swoje zalety estetyczne. Możemy go zarówno zabudować jak i odsłonić belki, które nadadzą uroku naszemu wnętrzu. Wiele osób zachwyca się ich widokiem. Co ważne nie wprowadza on wilgotności do pomieszczeń.

Decydując się na drewniany strop musimy jednak go zaizolować wełną przed wilgocią i ognikiem. Dobrze jest zastosować dodatkową izolację akustyczną, jeśli będzie on pełnił funkcję podłogi dla wygospodarowanych pomieszczeń. Natomiast trzeba go dociążyć, jeśli kondygnacja powyżej nie będzie zaadoptowana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.