Płoty sztachetowe znów w modzie – wady i zalety

Ogrodzić dom jak również posesję można na różne sposoby. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości od przęseł, gabionów do siatki drucianej, aż po płoty sztachetowe.  Te ostatnie znów wracają do łask.

Poznaj ich wady i zalety.

Moda na sztachety użyte do ogrodzenia powraca. Zasługą jest sam materiał, z którego są wykonane. Drewno jest uniwersalne i pasuje do każdego stylu domu, zarówno wiejskiego jak i nowoczesnego w wielkomiejskim stylu. Dzięki łatwej obróbce i plastyczności, bez problemu zrobimy taki płot samodzielnie. W zależności od potrzeby nadamy mu pożądany charakter, aby pasował do budynku. Możemy ułożyć go równolegle bądź prostopadle do ziemi. Wystarczy wybrać teraz odpowiedni wzór, kolor farby bądź też bejcy. Rynek oferuje nam szeroki dostęp do rodzajów materiału. Dodatkowo jest on stosunkowo tani i ekologiczny.

Jedną z wad płotu sztachetowego, jest konieczność jego konserwacji. Aby płot zachował swój wygląd należy to robić systematycznie. Drewno może ulec jednak wypłowieniu. W deska mogą jednak powstać rysy, pęknięcia w wyniku panujących warunków atmosferycznych.

Ogrodzenie powinno być dopasowane do wyglądu Naszego domu. Warto pomyśleć o rozwiązaniach z surowców ekologicznych jak drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *