Zastosowanie kantówki struganej

W branży budowlanej określenie kątownik, nie jest nikomu obce. To nic innego jak kantówka wykonana z drewna. Jakie jest jej zastosowanie?

Używana jest jako zamiennik belki z litego drewna. Przy jej pomocy stawia się najczęściej konstrukcję budynku. Tworzy się z niej przeróżne projekty od tych małych po te wielkie, stworzone przez architekta. Można z niej zbudować zarówno konstrukcje domu – ściany, jak również elementy zbrojeniowe. Stosowana jest również do podtrzymywania sufitu, w momencie jego wylewania.

Z kantówki tworzy się zewnętrzne konstrukcje. Zrobisz z nich budę dla psa, ławkę, altankę czy nawet szopę na narzędzia. Krawędziak można również wykorzystać do wnętrz. Stworzysz z niej ramę łózka, regał czy stolik kawowy. Z racji swojej struktury nie wejdzie nam drzazga, ponieważ mają gładką powierzchnię. Także bez problemu nadaje się do malowania. Bez problemu przytniemy ją do odpowiednich rozmiarów, wywiercimy otwory bądź wyfrezujemy.

Zastosowanie kantówki jest szerokie. Najczęściej wykorzystywane jest w branży budowlanej. Możemy wybrać różne wymiary przekroju, które bez problemu dostosujemy do swoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *